سه‌شنبه, 29 بهمن 1398
  • ساعت : ۷:۵۵:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ 
  • کد خبر : ۳۷۶۵
    /  2
آتش سوزی در سایت دفن زباله "هژده دولان" بانه

شهردار بانه: غروب امروز جمعه بیست و ششم مهر ماه سایت دفن زباله هژده دولان در ۱۲ کیلومتری مسیر بانه-سردشت دچار آتش‌سوزی شد و با حضور نیروهای عملیاتی، تلاش‌ها برای مهار آن بلافاصله آغاز شد.
وریا وثوقی دقایقی پیش در گفتگو با پایگاه خبری "بانه شار" گفت: این آتش سوزی از حدود ساعت ۱۸:۱۵ در سایت دفن زباله هژده دولان آغاز شد که به دلیل وجود مواد و ترکیبات مختلف در زباله های دفع شده به سرعت پیشروی کرد و سطح وسیعی از زباله‌ها و جایگاه دفن زباله را در بر گرفت.
وثوقی خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از آغاز آتش سوزی، ماشین آلات و نیروهای آتش‌نشانی و خدمات شهری شامل ۵ دستگاه خودروی آتش‌نشان، ۵ دستگاه کمپرسی، ۳ دستگاه لودر، یک دستگاه بولدوزر، ۹ نفر راننده و خدمه آتش نشانی، ۲۰ نفر نیروهای خدمات شهری شهرداری بانه و دو دستگاه ماشین آلات شهرداری کانی‌سور (یک دستگاه ماشین آتش نشانی و یک دستگاه لودر) در محل آتش‌سوزی حاضر شدند و اقدامات لازم را آغاز کردند.
 شهردار بانه تاکید کرد: با توجه به شدت آتش‌سوزی و به منظور جلوگیری از وارد شدن خسارات به منابع طبیعی و پوشش غنی جنگلی اطراف و همچنین پیشگیری از آتش سوزی به سمت کارخانه بازیافت، عملیات مهار آتش به شیوه های استفاده از خاک و پمپاژ آب و در نتیجه کاهش اکسیژن در مجاورت شعله‌های آتش به سرعت انجام شد که هنوز هم ادامه دارد.
وی افزود: در حال حاضر با تلاش و هماهنگی نیروهای عملیاتی، آتش سوزی در حال مهار کامل است.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0