پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند

دشت سورین

 

دشت سورین به نام روستای سورین که در 12 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بانه قرار گرفته است نام گذاری شده است. این منطقه که در مسیر جاده بانه - مریوان قرار دارد به واسطه جنگل های انبوه آن و پوشش گیاهی آن به یکی از تفرجگاههای مردم بانه تبدیل شده است.روزهای جمعه که مردم بانه،بنا به سنت دیرینه ...
بانه پدیا:تفریحگاهها و مناطق دیدنی - دشت سوریندشت سورین به نام  روستای سورین که در  12 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بانه قرار گرفته است نام گذاری شده است.
این منطقه که در مسیر جاده بانه - مریوان قرار دارد  به واسطه جنگل های انبوه آن و پوشش گیاهی آن به یکی از تفرجگاههای مردم بانه تبدیل شده است.روزهای جمعه که مردم بانه،بنا به سنت دیرینه، روز را در دامان طبیعت سپری می کنند این منطقه پذیرای خانواده های بیشماری از مردم است به طوری که در بیشتر اوقات جاده این مسیر در ساعت هایی از غروب به دلیل ترافیک موجود یکطرفه خواهد شد.

نمایی از دشت سورین در شهرستان بانه در مرداد ماه


بساری از زمینهای کشاورزی اطراف جاده سورین در سالهای اخیر به فروش رفته است و صاحبان جدید آن با تغییر کاربری زمین با ساختن یک خانه باغ در این زمینها، آنرا به تفرجگاهی برای خود تبدیل کرده اند

نمایی از یک خانه باغ در دشت سورین شهرستان بانه

تا بتوانند در سال چند روزی را از گرما و سر و صدای شهر فرار کرده و در این منطقه تمدد اعصاب کنند.به دلیل اینکه زمینهای این منطقه از زمینهای مرغوب و حاصلخیز کشاورزی بانه است فروش بی رویه این زمینها به شهر نشینان (همانطور که گفته شد) برای سازمان جهاد کشاورزی به یک معضل تبدیل شده است.

طبیعت بسیار زیبای این منطقه در فصل بهار منظره بسیار زیبایی دارد که هر بیننده ای را به تحسین وا می دارد. این منطقه کم کم دارد به یک منطقه گردشگری و توریستی تبدیل می شود و بسیاری در این منطقه سرمایه گذاری کرده اند. طبیعت زیبای این منطقه در بهار و در اوایل تابستان تعریف کردنی نیست دیدنی است.

نمایی از دشت سورین در شهرستان بانه
 


V5.4.0.0