پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند

روستای نجنه


 
روستای نجنه از توابع بخش نمشیردر 38 کیلومتری بانه در شمالغربی بانه قرار دارد.این روستا یکی از مناطق دیدنی و بکر بانه است که دارای منظره های بسیار زیبایی در فصل بهار و تابستان است و در چند سال اخیر به یکی از روستا های هدف گردشگری تبدیل شده است.به واسطه وجود چشمه سار های پر آب بسیاری که در این منطقه وجود دارد ...
بانه پدیا:تفریحگاهها و مناطق دیدنی - روستای نجنه


روستای نجنه از توابع بخش نمشیردر 38 کیلومتری بانه در شمالغربی بانه قرار دارد.این روستا یکی از مناطق دیدنی و بکر بانه است که دارای منظره های بسیار زیبایی در فصل بهار و تابستان است و در چند سال اخیر به یکی از روستا های هدف گردشگری تبدیل شده است.به واسطه وجود  چشمه سار های پر آب بسیاری که در این منطقه وجود دارد یکی از سر سبز ترین نماهایی طبیعی را در استان کردستان دارا می باشد. و به واسطه همین چشمه سارها،طرحهای شیلات زیادی در این منطقه اجرا شده است.

نقشه بانه - روستای نجنه

نمای زیبایی از جاده روستای نجنه - بانه

در این مجتمع های شیلات،در محل کباب ماهی قزل آلا سرو می شود که در روزهای تعطیل مسافران وبازدید کنندگان زیادی را به این منطقه جذب کرده است و به در ظرف این چند سال به یکی از قطب های گردشگری بانه تبدیل شده است.علاوه بر مجتمع شیلات یک هتل دو ستاره هم با مجوز سازمان گردشگری در محل احداث شده است که مسافران و میهمانان می توانند در صورت تمایل برای اقامت از امکانات آن استفاده کنند.

مجتمع شیلات روستای نجنه - بانه

یکی دیگر از ویژگی هایی که باعث شده تا این روستا از اهمیت خاصی برخوردار شود وجود قرآن قدیمی است که در مسجد این روستا نگه داری می شود.قرآن روستاي نجنه عليا شامل 30 جزء کامل است که توسط فردي بنام مراد بن يوسف بن عيسي مشهور به فقه مراد در سال 978 هجري قمري (453 سال قبل) به خط ثلث به رشته تحرير در آمده است و داراي 316 برگ به ابعاد 19در 30 با جلد چرمي قهوه اي است.

برای رفتن به نجنه از بانه، باید تا روستای کوخان، در  مسیر جاده بانه – سردشت حرکت کرده  و از آنجا پس از عبور از روستا های نمشیر، نجنه سفلی وارد نجنه علیا خواهید شد.مسیر این روستا  یکی از زیباترین مناطق طبیعی و بکر بانه است  و قطعا در این مسافرات از آن لذت  خواهید برد.

مردم این منطقه بیشتر به دامداری و کشاورزی مشغول هستند زمین حاصلخیز و آب فراوان کشاورزی،باعث شده است تا کشاورزان این منطقه محصولات کشاورزی  خوب و با کیفیتی را برای فروش عرضه کنند.

در مسیر بانه  – سردشت  بستان های زیادی وجود دارد  و کشاورزان این منطقه با ساختن کپر کوچکی در کنار جاده محصولات کشاورزی خود را با قیمتی بسیار مناسب( گاها تا  نصف قیمت داخل شهر) برای فروش گذاشته اند.خربزه  و انگور این منطقه از بهترین  محصولات کشاورزی و باغداری  بانه است  که البته در فصل خاصی ارائه می شوند.همچنین روستای نجنه دارای باغهای گردوی بسیاری است که کیفیت محصول آن جزء بهترین محصول های باغداری بانه است.


V5.4.0.0